Bez konců nejsou začátky

09.05.2019

Domů z lázní jsem dojela plná odhodlání pokračovat v mém znovuzrození a udržování si kondičky. Asi nemusím psát, jak dlouho to vypadá a že realita versus hlava je rozdíl. Najela jsem na program školka, koníčky, doktoři, povinnosti.

Plavat jsem byla ve státní svátek a jógu si zacvičila jednou ráno, když jsem měla volněji. Hned si ale uvědomím, jak jsem ráda, že jsem schopná zase vůbec fungovat a nebudu si přeci stěžovat, že nemůžu nic nedělat. Ihned mi naskočí loňský rok, kdy jsem tak moc chtěla dělat cokoliv jen ne stále ležet a odpočívat a čekat na další dávku chemoterapie. Takže jsem vlastně v tu ránu ta nejšťastnější zaměstnaná osoba na světě a své povinnosti si náramně užívám.

Toto období je plné konců a začátků. Filip byl u zápisu do školy. Bylo mi líto, že jsem nemohla být u toho. V tu chvíli mi zase hlava připomněla, že si přeci nebudu vyčítat lázně a věty tipu: "Proboha, co jsem to za mámu, když nejsem u zápisu." nahradila věta: "Proboha, jsem jen v lázních a nemusela jsem tady být vůbec." To, jak budou na celou věc koukat či hodnotit a soudit ostatní, je mi úplně fuk. Už jsem si zvykla na soudy ohledně toho, jaká jsem či nejsem máma a většinou je to z řad nejbližších. Zvláštní, že? Člověk by řekl, že ti vás znají nejlíp a přeci ví, jak moc pro své dítě děláte, ale každý má jiný úhel pohledu. Tahle oblast je má citlivá a dá se říct, že ti, co to ví, utočí právě sem. Ať si prostě každý soudí, jak chce, já si můžu s čistým svědomím říct, že funguju, jak můžu. Trochu se tady asi zase obhajuji, i když to teda vůbec nechci 😊 Zpět k zápisu do ZŠ. Filip je přijat a zbývá posledních pár týdnů ve školce. Škola v přírodě, focení a loučení. O tom, jak to letí a jak nám děti rostou psát nemusím, to víme všichni dobře. Když to ale přijde, a to malé miminko doma běhá s prázdnou aktovkou a hrajeme si na školu, sedím a nevěřícně koukám. Jak rychle uteklo těch šest let, tak rychle uteče i těch dalších šest, a dalších a bude samostatný a možná už bude jezdit za maminkou jen na víkend, nebo možná ani to ne a uteče jako já někam daleko do světa.

Kdo ví, co nás čeká. Jedno vím ale jistě, pořád tady budeme jeden pro druhého, ať jsme kdekoliv.


Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!