Jen tak na kontrolu...

10.06.2019

Dlouhodobé plány jsou úplně k ničemu, u mě dokonce i ty měsíční a týdenní. Najednou zase všechno jinak.

V půlce června jsem si domluvila preventivní SONO vyšetření. Návštěvy onkologie zvládám dobře, ale sedět v Jihlavě na stejném místě, kde mi celá cesta začala a nemoc byla oznámena, mi vůbec nedělalo dobře. Stejně jako tenkrát jsem si šla ale pro dobré zprávy a vůbec si nepřipouštěla nic jiného. Poslušně jsem si ulehla na lehátko, zdvořilostně prohodila se sestřičkou pár vět (včetně toho, jak mám hezký byt) a čekala na povel, že se mohu obléct. Všechno ale nějak dlouho trvalo, přístroj jezdil pořád v jednom místě a doktorka si volala posilu... Mě vystřelil tlak a se strachem jsem se zeptala, co se děje. Když mi bylo odpovězeno, že v mém břiše něco je, udělalo se mi nepopsatelně zle. Dožadovala jsem se konkrétnějšího popisu a potřebovala jako znala toho celého, co by mohlo následovat, uklidnit. Uklidnění se mi ale nedostalo, naopak. Odpověď, že mi neřeknou, co to vlastně je. Snad cysta na vaječníku, možná něco jiného. Cysta na vaječníku hned pod pupíkem 6 cm hluboko, mi bylo jasné hned, že to asi ne e.

Po neuvěřitelně dlouhé době, jsem se vypotácela z ordinace s očima plných slz, nejistoty a ohromného strachu, že je to tady zase. Stejné místo, stejný pocit a už se to zase děje. Zcela upřímně, kdybych byla psychicky slabší, nevím, zda bych dokázala po takové zprávě přemýšlet racionálně. Nevím, zda bych v sobě dokázala najít odvahu slyšet další podrobnější zprávy a popřípadě vidět ve svoji budoucnosti další dlouho nejistou léčbu. Jednání personálu bylo naprosto neempatické a neprofesionální. Ale to už se tak stává, že naprosto v klidu oznámíte onkologickému pacientovi, že má nějaký nález.

Šla jsem tedy raději hned nechat zkontrolovat svoje nefunkční vaječníky. Bohužel, žádná cysta a tím se vyloučila jedna možnost. Bylo mi zase ještě o kousek hůř... Zkusila jsem na doporučení jít na chirurgii, zda se nejedná o slepák... Po několika hodinovém čekání, ho překvapivě vyloučili. Koukali na mě spíše jako na blázna, kterého po dalším čekání odeslali k ošetřujícímu onkologovi.

Hned za dva dny jsem jela k mojí paní docentce. Tentokrát mě vůbec neuklidnila a domluvila mi CT vyšetření, tak mi držte začátkem července palce....


https://www.youtube.com/results?search_query=chinaski+drobna+paralela
Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!