Konec roku stylově All inclusive

29.12.2017

29.12. bylo ideální počasí na lyže... A když nemůžu já, půjdu se na Fildu aspoň koukat. Krásně jsem se vyvětrala a byla lehce unavená, ale já se prostě pořád ještě nenaučila svoje tělo poslouchat. Tak žádný odpočinek neproběhl a dopadlo to tak, že jsem upadla do bezvědomí a projela se sanitkou.

V nemocnice mě uložili na JIP s diagnózou mrtvičky. Jak kdyby toho prostě už tak nebylo málo. Celý můj kompletní zdravotní stav ve 32 letech je hodně bohatý. Obecně vada srdce, problém se srážlivostí krve, rakovina a teď mrtvička.

Silvestr

poslední den roku, většinou jako každý druhý, kdo si chce zaplnit hlavu sentimentem a bilancováním, nejsem každoročně jiná. Letos na to nebyl moc prostor, buď osobně, nebo po telefonu, jste mě podrželi a udělali mi ten konec roku v rámci možností příjemnej. Měla jsem dokonce i hostinu, chlebíčky, birella, rychlý špunty. Přípitek nebyl přesně o půlnoci, ale byl a byl boží!


Dovolte mi tedy lehké zavzpomínání na rok 2017 teď. 

Leden začal parádně, horama v Itálii s partou skvělých lidi. Potom slavil Filípek narozeniny a my jeli slavit do Liberce do Babylonu. Další velká událost byla 1.3. stala se ze mě teta rozkošné Lindy. No a já konečně na několikátý pokus letěla a hlavně doletěla do Říma. Velikonoce jsem trávila v Amsterodamu. V červenci si konečně užívala týden na vysněném koutu Kréty. Srpen byl ve znamení Jadranu. Září čundr ve Švýcarsku. Od října už žiju hlavně doktorama. Byl to pestrý a krásný rok a já prostě asi někde podvědomě věděla, že to všechno musím stihnout v 2017. 

Ležím si tak na té JIPce a tohle se mi honí hlavou a do toho na chodbě v jednom českém rádiu hrajou Setkání (Zagorka a Drupi): "Zrádná je noc, když se rozhoří. A měsíc táboří na špicích střech. Když tma noci slouží. Mě myšlenka souží. Vyběhnout na balkon. A křiknout ke hvězdám. Ty, kdo máš trápení. Či k zbláznění se cítíš sám...". Následuje Olympic a jejich Nějak se vytrácíš má lásko: "Něco mě mrazí. Něco ve mně zebe. Ztrácím kus sebe. Ztrácím tebe. Ztrácím kus vesmíru. A kousek jistoty. A lásku na míru. A lásku prostoty. Lásku co z šestáků si hrady ráda staví. A která bůhví proč tak často ochuraví." Po té Lucie S tebou: "Já vím, a teď to nezkusit, tak to skončí. Já to vím, a teď to nezkusit, tak to skončí. Tak na tebe čekám, na tvoje řádky, na tvůj úsměv, co letí z dálky. Tak na tebe čekám, na tvoje řádk,y na tvůj úsměv, co letí z dálky."

Poslední byl Kryštof a Cesta: "Víc síly se prát, na dně víc dávat než brát a i když se vleče a je schůdná jen v kleče donutí přestat se zbytečně ptát. Jestli se blížím k cíli, kolik zbývá víry."

Každá písnička je spojená s někým z vás a s úplně jinou situací a etapou života, krom toho, že jsem se zamýšlela nad textem, asi to tak mělo být. 

Zagorku tedy věnuje Ivušce, hvězdě ze vsi. Drupina Janče a jejím holčičkám, Páťovi a Davínovi. Olympiky Evíkovi, Šárince a Radimovi. Lucii všem, kteří ji mají rádi, Lucce, Petě, a vy víte... Kryštofy Filípkovi a pipinkám. Není to tak, že ostatním bych nic nevěnovala, jsem velmi štědrá, ale výše jmenovaní se mi hned vybaví, když ty písně slyším.


PF 2018 

Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!