Kozí šestinedělí

23.08.2018

Doma je doma, ale to víme všichni. Na druhou stranu si pojďme říct, že ty nemocnice mají své kouzlo v tom, že jsou na pooperační péči přizpůsobeny. Mám vlastně takové šestinedělí a poporodní bolesti. Prvních šest týdnů kozího života buje nejnáročnější. První sprchy, sundávání obvazů, probdělé noci, hledání si polohy, to všechno není nic moc. Krůček po krůčku to dáme. O zábavu mám postaráno dokonale. Například jsme se dozvěděla, že skupina Kiss se česky řekne Kissaví páni. Nebo když jsem povídala pohádku o Bajajovi "Pan král má dceru a to je ...."a Filda místo princezna tázavě odpovídá: "ten Bajaja?". Nemůžu se moc smát, ale někdy je to náročné...

Filípek si za poslední rok vypěstoval velký strach z doktorů, což je asi logické. Čekalo ho očkování a zkouší na mě, co za něj dostane, když to bude tak moc bolet. Tak mu vysvětluji, že já taky přeci za operaci nic nechtěla a jeho odpověď byla, že jsem za odměnu dostala nová prsa. Což má ten můj kluk vlastně pravdu.

Zrovna včera jsem měla hodně nostalgickou náladu. Je to přesně rok, co jsem byla na preventivním sono vyšetření, které dopadlo dobře. Za pár dní jsem se plná sil vydala zdolávat Švýcarské vrcholy. Po návratu jsem si nahmatala bulku, pár návštěv u lékařů, mě uklidnilo, že jde o zvětšenou uzlinu a v listopadu mi biopsie potvrdila zhoubný nádor. Následovala operace, mrtvička, chemoterapie, neštovice a teď je to týden, co mám po mastektomii. Náročný rok. Říkám si, že to nejhorší, už je za námi a teď už zase jen ty hezké věci. Možná si říkáte, že to píši pořád dokola, ale raději připomenu. Někdo nečte od začátku a pak mi píše zprávy, že je mu hloupé se ptát.

Další velikánskou změnou pro mne je to, že už nemám PICC. Po tolik měsíců byl mojí součástí a během pár vteřin byl venku. Moje oblíbená setřička Gábi, odborník na žilní vstupy, mě překvapila a bez váhání vytáhla. Nebyla jsem psychicky připravená, což bylo dobře. Gábi už ví jak na mě. Takže já už mám zase volnou ruku a můžu s ní do vody. Sice můžu koupat ruku, ale zase nemůžu koupat hrudník. Slíbila jsem si, že až budu mít zahojené jizvy, udělám si nějaký wellness a celý víkend nevylezu z bazénu. Snažím se plánovat si drobnosti, abych se měla pořád na co těšit a to teď mám.

Děkuji vám, za tu velikou podporu.


"Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí."
Gaius Valerius Catullus


Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!