Kytičkový den

17.05.2018

16. května je každým rokem tvz. KYTIČKOVÝ DEN, je to Český den boje proti rakovině, který letos už 22. rokem pořádala Liga proti rakovině Praha. Jde o nejstarší a velmi známou sbírku v ČR.

Tento den je všude v ulicích plno dobrovolníků, kteří prodávají za symbolickou dvacku žluté kytičky. Žluté kvítky měsíčku lékařského, a pro letošní rok 2018 s vínovou stužkou. Cílem sbírky je přinést veřejnosti informaci prostřednictvím rozdávaných letáčků. Za nabízené kvítky měsíčku získat prostředky na boj proti rakovině - na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Nestihli jste si 16. 5. koupit kytičku? Stále můžete pomoci!

Sbírku můžete podpořit zakoupením e-kytičky (kytičky v elektronické podobě) prostřednictvím dárcovské SMS (více na www.cdpr.cz/dms nebo posláním příspěvku na účet Českého dne proti rakovině 65 000 65 / 0300. Za každou podporu předem děkujeme!

Letošního ročníku jsem se účastnila poprvé hodně aktivně. Čím víc člověk zažije a osobně se ho to týká, tím více chce pomoci. O sbírce jsem věděla samozřejmě i předešlé roky, kytičky mám doma, ale nikdy se mne to osobně nedotýkalo a neměla jsem potřebu zjišťovat více informací. Letos jsem dostala na starosti od nadace Mammahelp dost velký počet kytiček. Jelikož mám kolem sebe úžasné lidi, rádi se zapojili. Kavárny, bistra, obchody, butiky, stomatologické centrum, pohybové dámské studio, kadeřnictví, květinářství, dobrovolníci v ulicích.


Všem patří velikánské díky, povedlo se nám společně vybrat spoustu peněz, které pomůžou. Díky hlavně za vaše nasazení a energii, kterou jste kytičkovému dni věnovali. Největší díky patří ale jihlavské SCIO škole a dětem z ní. Děti si vyzkoušely společně s námi terén a byly naprosto úžasní (Miluško a Pájo, ach ty vaše super nápady).


Je skvělé, že nejme lhostejní a společně dokážeme pomoci. Nikdo nikdy neví, kdy pomoc bude potřebovat právě on. 


Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!