Maminka roku 2019 aneb jsem MAMINKA HRDINKA

15.10.2019

Celý říjen mám opravdu hodně plný. Filípek, práce, doktoři, projekty. Na říjen připadlo i vyhlášení ankety MAMINKA ROKU 2019.

Před několika měsíci mě přihlásila kamarádka. Dostala jsem se do semifinále. Vy jsme mě pak svými hlasy dostali až do finále a to hned s nejvíce hlasy v mé kategorii. Neuvěřitelné. Děkuji.

Během srpna jsme s redakčním teamem natočili medailonek s našim příběhem. Pak jsem Maminku zcela upřímně tak nějak úplně vytěsnila. Najednou bylo pár dní do finálového večera a já musela vybrat, co na sebe. Když už jsem vyzvedla šaty, neměla jsem potvrzený doprovod. Sama jít přeci nemůžu, tak doufám, že mi to Kája potvrdí a půjde se mnou. Uf, Kája opravdu jde, tak super. Užijeme si hezký večer a alespoň si popovídáme.

Do Prahy jedu už před 6 ráno, jedu ještě do práce a odtud pak na neformální snídani. Snídani spolu s ostatními finalistkami na které se velmi těším. Stejně tak i na porotu a patronky. Nenapadá mě vlastně nikdo jiný, kdo by měl být na místě patronek. Naprosto jedinečné dámy Andrea Růžičková, Marika Šopovská a Tamara Klusová. Celou atmosféru umocnil fakt, že Andrea a Marika jsou těhotné. Mateřství všude okolo. Během snídaně jsme nikdo ani nedutal, neboť jsme poslouchaly příběhy každé z nás. Tolik silných a inspirativních lidi v jedné místnosti. Vůbec nezávidím porotě jejich rozhodování. Krásně však celou soutěž popsala sama šéfredaktorka časopisu Maminka Alice Rossi a patronky. 

Není to soutěž, ale projekt, kde se nesoutěží o to, kdo je větší chudák a koho je potřeba více litovat. Všechny jsme skvělé mámy už jen tím, že jsme mámy.

Po snídani jsem se ještě na pár hodin vrátila do práce. Zpět do restaurace SOHO přijela na 14h. Čekalo nás zkrášlovací kolečko. K slavnostnímu večeru patří krásné šaty, make-up, účesy a garde. Během odpoledne jsme se se všemi finalistkami zase trošku více sblížily. Vyměňovaly si zkušenosti, vyprávěly své zážitky asi všechny si uvědomovaly jaké máme štěstí, že jsme tady - tady na světě a máme ty své malé poklady.

Samotný večer začal v 19h, když už jsme všichni byli, i s našimi blízkými, na svých místech. Moderátor Vojtěch Bernatský připomenul, že nás mohou sledovat i všichni doma na sociálních sítích. Za to jsem byla velmi ráda, Filípek byl smutný, že nemůže být na předávání se mnou. Jako první se vyhlašovala kategorie podnikatelka. Před všemi smekám. Krásné, inspirativní věci a nápady, tyto ženy realizují. 1. místo vyhrála Gabina Hrdina a jejich UTUKUTU, 2. místo Marie Mrňávková a ručně šité hračky Brodita, 3. místo Monika Rummler Madeformoms

Po podnikatelkách jsme šly na řadu my Hrdinky. Všichni v sálu jsme věděli, že tahle část bude emočně náročná a chystali si kapesníky. Náš medailonek zazněl jako první a přiznávám, plakala jsem u něj. Opět jsem si uvědomila, jak je to krátká doba od fotky, kdy mi Filípek holí hlavu. Jak je to všechno pořád ještě současnost a vždycky vlastně bude. Možná na sobě mám šaty, jsem na krásném místě, ale pořád jsem to já, já pacientka. Kája mě celou dobu držela za ruku a já byla moc ráda, že tam je se mnou. Andrea Růžičková, patronka této kategorie řekla, že my jsme takoví poslové... Nebýt nemocných lidí, tak si ti zdraví neváží toho co mají. Utřela jsem slzy a šla na pódium, kde jsem čekala úplně jiné pořadí. 3. místo Denisa Binderová 2. místo Iveta Petrovická a v tu chvíli jsem začala znovu naplno plakat, už jsem ani nepotřeboval slyšet, že 1. místo je moje. Opravdu jsem to vůbec nečekala. Moje patronka Andrea Růžičková mě objala a řekla něco, co nezapomenu a často si na to vzpomenu. "Andrejko, pokračuj v tom, co děláš. Pokračuj a nikdy se nevzdávej." A já slibuji, že to splním. Toto ocenění je pro mě jedna veliká odměna, za všechnu tu práci, kterou pro ostatní dělám. Je to jedno veliké poděkování a ocenění, že to má smysl a někdo si mé práce váží. Děkuji velice z celého srdce. Poslední kategorii Blogerka vyhrála Iveta Sochrová se svým blogem Sarinhlas.com, kde píše o dcerce s Downovým syndromem, 2. míst Aneta Folberger, 3. místo Jana Říhová.

Absolutní vítězkou MAMINKOU ROKU 2019 je Maruška Mrňávková. Maminka čtyř dcer, na které je taky sama. Tvoří pod svojí značkou Brodita krásné, originální, ručně šité hračky. Maruška je milá, chytrá a velmi inspirativní žena. Život se s ní nemazlí, má zdravotní problémy, které jí připravují o sluch. Ona je přes to všechno velmi skromná, milá a odhodlaná. Je to opravdu MAMINKA ROKU. Ještě jednou velká gratulace nejen Marušce, ale i všem maminkám celého světa. Není přece nic krásnějšího, než být maminkou.

Chtěla bych poděkovat vám všem, kteří jste mi posílali hlasy. Vám, kteří jsme se mnou a sledujete moji cestu. Chci poděkovat Alici Rossi a časopisu Maminka, za tento úžasný, inspirativní projekt. Všem maminkám patronkám za skvělou atmosféru. Veliké díky všem sponzorům a partnerům. Díky všem za setkání, by to nezapomenutelný večer.

Jedno velké speciální děkuji patří Filípkovi, bez něj bych nebyla maminka a druhé té mojí skvělé mamince. 

Záznam z celého večera zde: https://tv.blesk.cz/video/5980192/maminka-roku-2019-cely-zaznam.html

Fotogalerie: https://www.maminka.cz/clanek/velka-galerie-podivejte-se-na-fotky-z-vyhlaseni-maminky-roku

Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!