Neopouštěj…

27.03.2018

Další úterý je tady, tentokrát velikonoční týden, tedy šedé úterý. Musím říct, že ten maraton docela utíká. Teď bych měla pravděpodobně v půlce chemoterapií, když všechno dobře půjde a ono prostě půjde. Tak už JEN do června!!! Minulý jsme slavily s Kájou jaro, tento týden její poslední koktejl. Holka, přeju ať už je jenom líp. Posílám veliké silné objetí a jsme v kontaktu, ty mamino statečná.

"Přítel není ten, kdo tě polituje, přítel je ten, kdo ti pomůže." 

A aby mi ta celá procedura rychleji utekla, přišly za mnou moje tři sudičky Zuzka, Lucka a Dana. Tyhle mé dobré duše mám od sebe kilometrově daleko, ale mám je stále po boku a kryjí mi záda. Tady platí tak daleko a přece, tak blízko. Díky že jste dorazily!

Přátelství není o každodenním kontaktu nebo o tom se vidět často. Mnohem víc je, vědět o sobě a být tu jeden pro druhého, tak si myslím, že my to máme. Možná, že právě proto, že se nevidíme denně, máme si vždy co říct, ale s většinou mých opravdových přátel to tak mám. Jsme tu jeden pro druhého. Občas vás někdo zklame, zraní a zmizí, i to je život. Berte to tak, že vaše společná cesta už je u konce a každý jdete dál tou svou. Potkáte zase někoho jiného úžasného, s kým si předáte, to co máte jedem druhému dát, ukázat, naučit. To si teď hodně často připomínám, když si říkám, kde jsou ti, co mi byli tak blízcí a patřili do mého života dlouhé roky. Ti, co zřejmě nemají sílu být na blízku rakovině, ti co už mne najednou neznají a jsou pryč, když je potřebuji. Možná ani sami neví, že nad tím přemýšlím, už ne tak intenzivně. 

"Člověk má být takový k svému příteli, jaký je sám k sobě. Přítel je on sám v jiné osobě." 

Ti opravdoví přátelé jsou se mnou pořád, když je nám dobře i hůř, a to nás o to víc posiluje. Pomocná ruka a ten její stisk. Neopouštěj staré známé pro nové, jak se zpívá v písničce od pana Svěráka a Uhlíře:

Neopouštěj

Neopouštěj staré známé pro nové,

zvláště když jsou momentálně v nouzi.

Možná mají paměť jako slonové,

každé ráno tesknota je vzbouzí.Neopouštěj staré věci pro nové,

i když barva šediví a prýská,

byly kdysi lesklé, byly chromové,

a teď se jim na smetišti stýská.Dneska jsi tak úspěšný a nemáš strach,

žádný hřebík netlačí tě v botě,

zítra budeš opuštěný starý brach,

zítra budeš úspěšný kůl v plotě.Dneska jsi tak úspěšný a nemáš strach,

žádný hřebík netlačí tě v botě,

zítra budeš opuštěný starý brach,

zítra budeš úspěšný kůl v plotě.Neopouštěj staré známé pro nové,

nebuď na ně zčistajasna drzý,

možná mají paměť jako slonové,

možná je to nadosmrti mrzí.

Chemoterapie i cesta zpět proběhla hladce. Filípek byl až do večera u kamaráda Štepánka a já měla klid na odpočinek. Jak jinak, spát jsem prostě nemohla, ale to už mám tak nějak natrénované. Jsem ale obrovsky ráda, že tuhle část snáším fyzicky už mnohem lépe.

Blíží se Velikonoce, tak to zase moc nepřehánějte s úklidem, pečením atd., ale hlavně si užijte volné dny s nejbližšími.


Písnička: Friends theme song - I will be there there for you 


Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!