Prázdniny začíná pouť

30.06.2019

Všechny moje letní prázdniny začínali poutí. Poslední červnový víkend na Petra a Pavla je pouť v Batelově. Měli jsme tam chatu a trávili tam skoro celé prázdniny. Za hezké vysvědčení jsme dostali pár peněz na houpačky a autíčka. V sobotu navečer jsme vyrazili na kolotoče a v neděli se slavnostně oblékli a pěkně zdravili všechny místní, máme tam část rodiny a pocházel odtud děda. K obědu byli tradičně řízky nebo jsme jeli na slavnostní oběd do vedlejší vesnice, kde jsme navštívili strejdu Edu.

Pouť tedy neodmyslitelně patří k zahájení prázdnin. Tentokrát jsem vyrazila jako dcera a máma. Už to není co, bývávalo, kolotočů méně, jiné a čím dál více stánků s oblečením. Tak jsem Fildu alespoň pobavila mojí zábavnou historkou o tom, jak jsem si na centrifuze počurala moje nové epesní kalhoty, co mi mamka šila na lepší. To víte, děti mají tyhle tipy historek moc rádi a tak se mohl smíchy málem počurat taky. Přesto všechno jsme se svezli na labutích, které teda už ani neměli tu typickou páku na zvedání ale na krku čudlík... o ceně pro dvě osoby ani mluvit nemusím. Největší úspěch měla autíčka a to jak u Filípka, tak u dědy. Oba byli malí, šťastní kluci, co bourali do ostatních a potutelně se usmívali.


Po kolotočích jsme se zajeli vykoupat do nedalekého lomu. Všichni byli na zábavě, tak po osmé večerní nás ve vodě bylo pár. Filda se moc koupat nechtěl, na něj prý studené ale spíš se bál neznáma a večerní tmavé vody. Trochu jsem si zaplavala, než začal na celý lom řvát, ať už toho ale vážně nechám, že se o mě bojí.


Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!