Purple vysvědčení

03.07.2018

Jak já jsem vždycky nemohla dospat toto posledního červnového dne. Ten pocit, když jsme šli po 9. hod. ze školy, plni plánů a očekávání na léto. Když si letos šli školáci pro vysvědčení, já čekala v čekárně na sono. Poslední sono mi dělali před prosincovou operací. Musím říct, že by se ve mně krve nedořezal. Když jsem tam seděla naposledy, byla jsem mnohem více v klidu. Moje výsledky byly taky vlastně takové vysvědčení po měsíční dřině. Upřímně, jsem čekala mnohem lepší zprávy, ale zase nemůžu mít všechno hned. Jednou to prostě dobré bude.

S koncem školního roku nás čekalo i loučení se se školkou. Filda sice ještě do školy nejde, ale mění školku. Bylo to emotivní, přeci jen tam nastupoval ve 2,5 letech a za ty tři roky tam hrozně vyrostl. Neuvěřitelné, mám pocit, jakoby to byl jen jeden rok. Ten konec školního roku jsem prostě zbožňovala, výlety, vracení učebnic a všechny ty výkresy, co jsme si odnášeli. Úplně jsem se díky těm Filípkovým vrátila v čase. 

Přeji všem krásné prázdniny a ať se vám splní očekávání a užijete si jej podle představ.

Za vysvědčení většinou přišla odměna. Můj kamarád David se mi o ní postaral i letos. Dal mi dva lístky na koncert Deep Purple. Tuhle skupinu miluje můj taťka, takže jsme jeli spolu. Byl naprosto nadšený a zavzpomínal na to, kdy je slýchával poprvé. Prej jeden z nejlepších koncertů, co kdy viděl a že je táta náročný! Osobní hodnocení bylo ,,Bez lorda jako s lordem." Rozšifrovat musíte sami. Už ale vím, kde vzal táta svůj taneční styl. Zpěvák Ian Gillan, dnes již 73 letý, podal neskutečný výkon, stejně jako zbytek kapely. DP zahráli většinu svých hitů včetně, myslím nejznámější, Smoke on the Water. Tuhle píseň zná snad každý a možná ani neví, že jsou to právě Deep Purple. Loni v září jsem navštívila nahrávací studio Queen studio Experience, již podle názvu napoví, že jej vlastnila skupina Queen. Freddie zde natočil své poslední písně. Musím říct, že to byl nepopsatelný pocit sedět na jeho židli a slyšet jeho hlas, různě si pohrávat s basami a nástroji. Freddie Montreaux miloval. Má zde svou sochu na břehu jezera, kterou má na svědomí rodačka z Brna. Socha a jezero je na obalu desky Made in heaven. Toto město svým způsobem ovlivnilo i Deep Purple. V prosinci 1971 odjeli DP do švýcarského Montreaux, aby zde natočili novou studiovou desku a také živé vystoupení. Následovaly již notoricky známé události: při koncertu Franka Zappy a jeho The Mothers v Casinu vystřelil fanoušek na pódium světlici a budova během několika minut shořela do základů. Celá událost inspirovala Rogera Glovera k napsání nesmrtelné písně Smoke on the Water. Takže Queen a DP měli společné studio a našli inspiraci ve stejném městě. Pokud budete mít cestu do Montreaux určitě doporučuji návštěvu casina, kde je dnes muzeum Queen a součást je i ono studio. Krásné město, které milovalo spoustu slavných osobností a není opravdu divu.

Ať je to vaše oblíbené místo kdekoliv, ať vám přináší stále novou inspiraci.


Dnes to musí být Deep Purple a zmiňovaná Smoke on the water. A také malé nakouknutí do studia s Queen:


Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!