Za zážitky do Liberce

15.07.2019

Dlouho jsme nikde nebyli jen sami dva. Toto většinou říkají manželské páry, ale nám je spolu dobře a rádi jezdíme na víkend za zážitky. Přes dva roky to moc nešlo a tak konečně jedem. Tři roky na zpět se nám líbil víkend v Liberci v Babylonu, rozhodli jsme se si ho zopakovat. Předpověď počasí byla ideální, před deštěm se schováme s komplexním areálu BABYLON.

Vyrazili jsme v pátek, cesta nebyla nic moc ale to je taková česká specialita. Ihned po ubytování následoval bazén. Filipek se nemohl dočkat. Má rád pohádku Hotel Transilvánie a podle něj, již při první návštěvě přejmenoval i tento hotel. Babylon slaví 15. let, tak narovinu není to nic úplně nového,0 ale je tak atypický, že nadchne každého. Nemůžu moc srovnávat s jinými podobnými komplexy, ale tady je to bezva. Jsou zde dva spojené bazény, čtyři tobogány, jeskyně, vířivky, lezecká stěna, dětské brouzdaliště, iglú, chobotnice,divoká řeka, třikrát denně laserová show a to všechno ve stylu kapitána Nema z románu Julese Verna Dvacet tisíc mil pod mořem. Na své si tady přijde myslím úplně každý. 

Po dlouhém dovádění ve vodě, jsme se vypravili za další zábavou a tou byl Lunapark. Nejrůznější pouťové atrakce, na které nečekáte fronty a jediné, co nás donutilo odejít, byla provozní doba. Fíla oběhal trampolíny, kolotoče, řetížkáč, prolézačky, simulátor býka -TORO, lezeckou stěnu, motokáry a virtuální realita ho zavezla do vesmíru. Na autíčkách jsme se nakonec vyřádili společně. 

Druhý den ráno jsme se vydali do IQLANDIE. Ta je pouze přes silnici a určitě stojí za to. Veliké science centrum pro děti i dospělé, kde si to užijí opravdu všichni a každý si přijde na své. Geologie, vesmír, živly, vodní svět, lidské tělo a roboti, věda v domě a každodenním životě, hry a hlavolamy, čeští badatelé a vynálezci, to jsou jen některé oblasti, na které zde natrefíte. Určitě si rezervujte minimálně polovinou dne. Každá věková kategorie si tady najde to své. Filda si svoji druhou návštěvu užival zase úplně jiné věci. V samotném komplexu Babylon je ještě menší IQPARK, tady si Filip zkusil moderovat zprávy, zahrát na různé hudební nástroje, jakou rychlostí běhá a mnohem víc. Odpoledne jsme byli zase ve vodě, přesněji řečeno-pod vodou. Musím přiznat, že tentokrát tam byla doslova hlava na hlavě. To nám ale náladu nezkazilo. Navečer jsme se šli vyřádit opět do Lunaparku a do bazénu se vrátili na laserovou show v 20:30. Tentokrát už tu skoro nikdo nebyl, my totiž moc rádi soutěžíme o to, kdo zůstane úplně poslední ve vodě. Ve 21:57 jsme odešli jako vítězové :-) 


Poslední den, jsme ještě před odjezdem domů zajeli do zoo. Poslední návštěva byla v zimě a tak jsme si užili letní atmosféru se spoustou zvířat venku. Samozřejmě největším lákadlem byli legendární bílí tygři. Ti jsou opravdu kouzelní. Stejně tak jsme se nemohli nabažit slonů, které u nás nemáme a tak jsme byli okouzleni. I mnoha dalších zvířat stojí za zmínku, stejně jako samotné prostory a atmosféra liberecké zoologické zahrady, ale  to už nechám na každém z vás...

Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!