Třídní sraz

17.11.2018

Jednou za čas vždycky někoho ze spolužáků napadne se vidět. Zjistí, že už neví, jak se kdo jmenuje příjmením a možná si už ani nevybaví tvář, natož, kde seděl a kde bydlel. Terku napadlo, že bychom se mohli po, myslím, 7 letech zase vidět. Účast byla veliká jako celá Afrika. Obdivuji holek pátrací instinkty, určitě to nebylo jednoduché vypátrat některé kousky.

Celý sraz jsme odstartovali návštěvou školy. Bylo to zvláštní ocitnout se po 17 letech na místě činu. Jídelna byla cítit pořád stejně, šatny už jsou dneska úplně jiné, třídy dříve působily mnohem větší, ale co tam zůstalo, jsou stále všechny ty vzpomínky. Zdi, chodby i učebny najednou začaly chrlit naše dávno zapomenuté příběhy. Dokonce jsem se přistihla, jak znevažuji některé předměty. 

Od té doby jsem nikdy nepoužila -ný -natý, -itý,-ičitý..... 

Po školních židlích jsme se přesunuli na židle hospodské. Probrali kdo je inženýr a kdo se skoro nehnul z místa. Kdo má kolik dětí a kdo o nich nechce ani slyšet.(To jsem totiž na tom posledním srazu byla já!). Je přeci jen zvláštní vrátit se v čase a zavzpomínat na společné roky, všechny ty příhody a historky. Byli jsme tenkrát na stejné startovní čáře života a vítr nás rozfoukal jinými směry. Někdo opravdu dělá to, co chtěl už tenkrát, ale většinou úplně něco jiného. Já taky zrovna nejsem archeoložka ani jsem nevystudovala teologickou fakultu s oborem speciální pedagogiky a charitativní činnosti, ale přeci jen se v oboru malinko pohybuji. Když to v sobě máte, tak vás ani odmítnutí nezlomí k tomu, abychom to nechali úplně být. 

Po mnoha letech jsem si zazpívala písničku, kterou mi složil jeden nadaný hoch ze staršího ročníku. Taky jste vždycky chtěli mít svou vlastní píseň? Já jí mám, jen jí nemůžu nikde publikovat :-D

Skupinky se tvořili stejně jako před lety. Dokonce si k sobě někteří z nostalgie i sedli. Proběhlo pár smutných vzpomínek na ty, kteří už s námi nikdy nebudou. A s přáním se sejít ve zdraví zase za pár let pokračovalo silné jádro na diskotéku, kde řádili až do rána, než odbila pátá.


Kozí život
Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!